Ostatnio dużo w pracy siedzę, w domu remont, w dodatku kociak mnie dręczy na każdym kroku. Robię zdjęcia wszystkich potraw, ale jakoś nie mam czasu ich powrzucać. Jak w końcu usiądę i wszystko ogarnę to przez miesiąc nie będę musiała nic pisać :)
Składniki:
1,5 marchwi
pół cebuli
ząbek czosnku
ok 20 dag fasolki szparagowej
puszka tuńczyka
puszka pomidorów krojonych
tymianek
pieprz
sól
Fasolkę gotujemy al'dente i kroimy na mniejsze kawałki. Gotujemy również makaron według przepisu na opakowaniu. Cebulę pokrojoną w kostkę oraz czosnek podsmażamy na oleju. Dodajemy marchew i czekamy aż wszystko zmięknie. Dodajemy fasolkę, smażymy 5 minut i dorzucamy tuńczyka. Po kolejnych 5 minutach wlewamy pomidory, dodajemy przyprawy. Czekamy aż się zagotuje. Podajemy z wcześniej przygotowanym makaronem.
Smacznego!
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą makaron. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą makaron. Pokaż wszystkie posty
środa, 22 lipca 2015
piątek, 3 lipca 2015
Tanie danie jednogarnkowe - zapiekanka z makaronu
Moje ulubione, szybkie i bardzo tanie danie.
pół paczki dowolnego makaronu (świderki, kolanka itp)
dwie najtańsze kiełbasy (u mnie Zwyczajna)
cebula czerwona (chociaż zazwyczaj używam zwykłej)
pół koncentratu pomidorowego
sól
pieprz
olej
woda
Makaron gotujemy al dente. Kiedy go odcedzimy do garnka wlewamy nieco oleju i podsmażamy posiekaną cebulę z pokrojoną w kostkę kiełbasą. Dolewamy około pół szklanki wody i dajemy się temu chwilę podusić. Dorzucamy makaron. W szklance przygotowujemy rozrobiony koncentrat w wodzie (około szklanki). Dolewamy. Po jakichś 5-10 minutach dodajemy przyprawy. I... koniec.
Smacznego!
pół paczki dowolnego makaronu (świderki, kolanka itp)
dwie najtańsze kiełbasy (u mnie Zwyczajna)
cebula czerwona (chociaż zazwyczaj używam zwykłej)
pół koncentratu pomidorowego
sól
pieprz
olej
woda
Makaron gotujemy al dente. Kiedy go odcedzimy do garnka wlewamy nieco oleju i podsmażamy posiekaną cebulę z pokrojoną w kostkę kiełbasą. Dolewamy około pół szklanki wody i dajemy się temu chwilę podusić. Dorzucamy makaron. W szklance przygotowujemy rozrobiony koncentrat w wodzie (około szklanki). Dolewamy. Po jakichś 5-10 minutach dodajemy przyprawy. I... koniec.
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)


