Dziś sałatka z resztek. Niemniej pyszna :)
Składniki:
ogórek szklarniowy
3 pomidorki koktajlowe
5 rzodkiewek
szczypiorek
sól
pieprz
pół łyżeczki musztardy
łyżka oliwy
Pomidorki kroję na cztery, ogórka i rzodkiewkę w mała kostkę. Mieszam warzywa, dodaję szczypiorek oraz przyprawy. Na koniec oliwa i musztarda.
Świetnie pasuje do mielonych :)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szczypiorek. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą szczypiorek. Pokaż wszystkie posty
niedziela, 23 lipca 2017
sobota, 14 listopada 2015
Placki ziemniaczane z imbirem
Leniwa sobota. Leżę na kanapie, piję kawę i słucham muzyki, która królowała u mnie jakieś 5 lat temu... Zdecydowanie nie mam dziś ochoty na mocne brzmienia, którymi raczę się na co dzień. Nawet teksty pamiętam! Skoro już tak nic nie robię, postanowiłam odkopać coś co robiłam jakieś dwa tygodnie temu jako danie przeciwkacowe (tłuuuusto!) przed imprezą.
Składniki:
4-5 średnich ziemniaków
jajko
2 cm imbiru
mąka (ok szklanki, może trochę więcej)
pieprz
sól
oliwa do smażenia
szczypiorek
Przygotowanie:
Ziemniaki obieramy i ścieramy na dużych oczkach. Wbijamy do nich jajko. Imbir obieramy (pamiętajcie, imbir obieramy łyżeczką!) i siekamy. Dodajemy do miski. Szczypiorek również siekamy i wrzucamy. Doprawiamy. Mieszamy wszystko dokładnie i dodajemy powoli mąki aż ciasto odpowiednio zgęstnieje. Smażymy na rozgrzanej oliwie. Podajemy ze śmietaną.
Smacznego!
Składniki:
4-5 średnich ziemniaków
jajko
2 cm imbiru
mąka (ok szklanki, może trochę więcej)
pieprz
sól
oliwa do smażenia
szczypiorek
Przygotowanie:
Ziemniaki obieramy i ścieramy na dużych oczkach. Wbijamy do nich jajko. Imbir obieramy (pamiętajcie, imbir obieramy łyżeczką!) i siekamy. Dodajemy do miski. Szczypiorek również siekamy i wrzucamy. Doprawiamy. Mieszamy wszystko dokładnie i dodajemy powoli mąki aż ciasto odpowiednio zgęstnieje. Smażymy na rozgrzanej oliwie. Podajemy ze śmietaną.
Smacznego!
sobota, 7 listopada 2015
Lunchbox: twarożek ze szczypiorkiem
Dziś jest bardzo deszczowo, czego się kompletnie nie spodziewałam. No ale cóż mogę powiedzieć? Jesień. Dziś z kolei na blogu kolejny lunchbox. W zeszłym tygodniu mój ulubiony :)
Składniki:
opakowanie twarogu półtłustego
pół jogurtu naturalnego
szczypiorek
sól
pieprz
Twaróg rozgniatamy widelcem, dodajemy szczypiorek, jogurt oraz przyprawy. Dokładnie mieszamy. Całość przenosimy do pudełka. W drodze do pracy/szkoły kupujemy świeżutką bułeczkę.
Smacznego!
Składniki:
opakowanie twarogu półtłustego
pół jogurtu naturalnego
szczypiorek
sól
pieprz
Twaróg rozgniatamy widelcem, dodajemy szczypiorek, jogurt oraz przyprawy. Dokładnie mieszamy. Całość przenosimy do pudełka. W drodze do pracy/szkoły kupujemy świeżutką bułeczkę.
Smacznego!
wtorek, 27 października 2015
Śniadaniowe kokilki z szynką i fetą
Mam nową zabawkę kupioną w E. Leclerc za niecałe 9 złotych za dwie sztuki. Długo polowałam na kokilki i wreszcie znalazłam. Oczywiście trzeba było je ochrzcić i wypadło na dzisiejsze śniadanie.
Składniki na jedną sztukę:
jedno jajko
2 plasterki szynki
2 paski fety
szczypiorek
łyżka ryżu
pieprz
oliwa
Kokilkę smarujemy tłuszczem. Na dnie wykładamy ryż, pokrojoną w kostkę szynkę układamy na ryżu. Kroimy fetę o raz szczypiorek. Fetę wykładamy na szynce, zalewamy to rozbełtanym z pieprzem jajkiem i posypujemy szczypiorkiem. Pieczemy w temp. 200 st. przez około 20 minut (aż jajko się zetnie).
Smacznego!
Składniki na jedną sztukę:
jedno jajko
2 plasterki szynki
2 paski fety
szczypiorek
łyżka ryżu
pieprz
oliwa
Kokilkę smarujemy tłuszczem. Na dnie wykładamy ryż, pokrojoną w kostkę szynkę układamy na ryżu. Kroimy fetę o raz szczypiorek. Fetę wykładamy na szynce, zalewamy to rozbełtanym z pieprzem jajkiem i posypujemy szczypiorkiem. Pieczemy w temp. 200 st. przez około 20 minut (aż jajko się zetnie).
Smacznego!
Subskrybuj:
Posty (Atom)



