Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mąka orkiszowa. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mąka orkiszowa. Pokaż wszystkie posty

sobota, 15 października 2016

Placki cynamonowe

Ostatnio zdrowie nie pozwala mi... na prawie nic. W zeszłym tygodniu musiałam się spiąć i chodzić do pracy, ale w tym tygodniu nie dałam rady. L4 i łóżko. Daje mi to pewne możliwości, np posiedzenia w kuchni.




Składniki:
mąka orkiszowa 1850 - 10 g
jajko 1 szt
cynamon
mleko - 1 łyżka

Mieszamy wszystkie składniki na jednolitą masę. Łyżką wykładamy placki na rozgrzany olej i smażymy z dwóch stron. Podajemy z ulubionym dżemem.

Smacznego!

niedziela, 4 września 2016

Ryzowo-orkiszowe placki z jabłkami

Ten post miał się pojawić w sobotę, ale jakoś w nawale innych rzeczy zapomniałam. Ostatnio jestem z lekka przepracowana, w weekend miałam odpocząć, ale nie poszło mi to zbyt dobrze. Mam szansę jeszcze za tydzień, potem zaczynam zajęcia w weekendy. 
W sobotę byłam na Narodowym Czytaniu Quo Vadis. Lubię wspierać takie inicjatywy. Ktoś jeszcze był u siebie w mieście?

Ja tu gadu-gadu, a to już 8:30, czas się brać za śniadanie. 



Składniki:
2 jabłka
2 jajka
3 łyżki mąki ryżowej
3 łyżki mąki orkiszowej

olej do smażenia

Jabłka kroję w kostkę i wrzucam do miski. Dodaję jajka. Mieszam. Dodaję mąki, mieszam. Smażę na rozgrzanym oleju. 

Smacznego!

środa, 24 sierpnia 2016

Ucierany jabłecznik z budyniem mojej mamy

Mam kilka czekających przepisów, ale jakoś nie mam czasu. W mojej wakacyjnej pracy zostałam oszukana, teraz wracam wreszcie do stałej pracy, za którą tak bardzo tęskniłam!
Jak wracaliśmy ostatnio z wesela (polecam wesela!) dostałam karton jabłek i orzechów. Orzechy spokojnie postoją, ale jabłka trzeba jeść dość szybko. Naszła mnie ochota na jabłecznik z budyniem. Przeszukałam pół internetów za jakimś fajnym przepisem po czym stwierdziłam, że sprawdzę w szufladzie w kuchni czy nie ma starego przepisu mojej mamy (mojego ulubionego!). I ku mojemu zaskoczeniu... znalazłam! Nie cały zeszyt, tylko tą jedną kartkę. <3 p="">
No dobra, rozpisałam się a przepis czeka.



Składniki:
1 szklanka mąki ziemniaczanej
1 szklanka mąki pszennej (zamieniłam na orkiszową, bo pszenna wyszła)
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 budynie waniliowe 
litr mleka
4 jajka
margaryna




Gotujemy budyń według przepisu na opakowaniu.
Żółtka ucieramy z cukrem, podajemy margarynę (po kawałeczku), potem wszystkie sypkie produkty. Białko ubijamy na sztywno i wmiksowujemy na wolnych obrotach.
Jabłka ścieramy na grubych oczkach.

Do blaszki wlewamy część ciasta, przykrywamy jabłkami i zalewamy budyniem. Na to wylewamy kolejną część ciasta. Wkładamy do piekarnika i pieczemy 50 minut w 180 st.

Smacznego!