Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ocet balsamiczny. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ocet balsamiczny. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 28 lipca 2015

Balsamiczny sos sałatkowy

Potrzeba matką wynalazków - moje motto. Zazwyczaj wystarcza mi łyżka oliwy, ale czasami lubię poszaleć z sałatą.



Składniki:
łyżka octu balsamicznego
2 łyżki oleju rzepakowego
szczypta soli
szczypta pieprzu
szczypta estragonu

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i podajemy z sałatą.

Smacznego!

sobota, 11 lipca 2015

Warzywa w ostro-słodkim sosie curry

Pochwalę się, że od wczoraj mam małego kotka. Nazywa się Salem i jest totalnie przesłodki. Tylko nie chce jeść suchej karmy... macie na to jakąś radę?
Wracając, dzisiejszy przepis był ostatnio moim hitem jako lunch do pracy. Oczywiście zrobiłam kosmiczny zapas i miałam na kilka dni.
Pewnie niedługo zacznę nową akcję na blogu typu lunch box. Sama miałam swego czasu problem ze znalezieniem idealnego obiadu do pracy. Teraz nie mam z tym problemu. W dodatku w Biedronce kupiłam lunch box - klik - (taki z przedziałkami) i chętniej będę przygotowywać sobie obiady do pracy. Ale wróćmy do warzyw w moim ulubionym sosie curry.

Składniki:
2 cebule
2 marchewki
cukinia
2 łyżki curry
chilli
ocet balsamiczny
1 łyżeczka miodu
pół kubka wody
sól
+ kasza jęczmienna



Cebulę kroimy w piórka, marchew i cukinię w talarki. Podsmażamy w woku cebulę z marchwią. Po 5 minutach dodajemy cukinię i smażymy kolejne 10 minut. Do wody dodajemy curry i miód. Wlewamy do woka wraz z octem balsamicznym. Gotujemy przez chwilę aż sos lekko zgęstnieje.
Podajemy z kaszą jęczmienną lub ryżem.

Smacznego!

piątek, 16 stycznia 2015

Kapusta pekińska po chińsku

Przepis trochę odtwórczy, stary. Tzn zawsze zapisuję co dodałam do danej potrawy a potem gubię kartkę. Wiem, wiem. Zeszyt. Nigdy go znaleźć nie mogę.

Składniki:
kapusta pekińska
cebula
łyżka miodu
sos sojowy ciemny
ocet balsamiczny
por
chilli
przyprawa do potraw chińskich (no nie miałam i wrzuciłam jakieś zioła, trochę curry itp. - nie pamiętam dokładnie co)



Przepis:
Wszystkie składniki kroimy w cienkie paseczki i wrzucamy do woka. Smażymy na wolnym ogniu. W międzyczasie przygotowujemy w jakimś kubku mieszankę sosu sojowego, octu, miodu i przypraw, po czym dolewamy i dusimy jeszcze 15 minut, by wszystko się połączyło.

Z mojego doświadczenia powiem Wam, że warto wlać tutaj więcej sosu sojowego niż 3-4 łyżki.

Proponuję zjeść z ryżem no i oczywiście pałeczkami!

Smacznego!