Mam kilka czekających przepisów, ale jakoś nie mam czasu. W mojej wakacyjnej pracy zostałam oszukana, teraz wracam wreszcie do stałej pracy, za którą tak bardzo tęskniłam!
Jak wracaliśmy ostatnio z wesela (polecam wesela!) dostałam karton jabłek i orzechów. Orzechy spokojnie postoją, ale jabłka trzeba jeść dość szybko. Naszła mnie ochota na jabłecznik z budyniem. Przeszukałam pół internetów za jakimś fajnym przepisem po czym stwierdziłam, że sprawdzę w szufladzie w kuchni czy nie ma starego przepisu mojej mamy (mojego ulubionego!). I ku mojemu zaskoczeniu... znalazłam! Nie cały zeszyt, tylko tą jedną kartkę. <3 p="">
No dobra, rozpisałam się a przepis czeka.
Składniki:
1 szklanka mąki ziemniaczanej
1 szklanka mąki pszennej (zamieniłam na orkiszową, bo pszenna wyszła)
1 szklanka cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia
2 budynie waniliowe
litr mleka
4 jajka
margaryna
Gotujemy budyń według przepisu na opakowaniu.
Żółtka ucieramy z cukrem, podajemy margarynę (po kawałeczku), potem wszystkie sypkie produkty. Białko ubijamy na sztywno i wmiksowujemy na wolnych obrotach.
Jabłka ścieramy na grubych oczkach.
Do blaszki wlewamy część ciasta, przykrywamy jabłkami i zalewamy budyniem. Na to wylewamy kolejną część ciasta. Wkładamy do piekarnika i pieczemy 50 minut w 180 st.
Smacznego!3>
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą cukier. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą cukier. Pokaż wszystkie posty
środa, 24 sierpnia 2016
sobota, 23 lipca 2016
Ocet jabłkowy
Właśnie szukam treningów ze skakanką. Polecicie coś? Ostatnio w Decathlonie się zainspirowałam i kupiłam sobie śliczną różową skakankę. Mam plan by skakać na początek 3 razy w tygodniu. A potem zobaczymy. Początki będą trudne, ale jakoś dam radę! Ważne by zacząć powoli.
Tymczasem proponuję zrobić świetny ocet jabłkowy - baza sosu do wszystkich sałatek, które robię.
Składniki:
3/4 słoika obierek od jabłek (nie powinny być nigdzie nadpsute)
woda z cukrem w stosunku 1 szklanka wody - 1 łyżka cukru
gaza
Obierki jabłek wrzucamy do słoika, rozpuszczamy cukier w wodzie i zalewamy roztworem obierki (powinny być pod wodą). Zakrywamy gazą i trzymamy w ciemnym miejscu przez około 2 tygodnie codziennie mieszając. Przefiltrowujemy przez gazę do słoiczka i trzymamy w lodówce.
Tymczasem proponuję zrobić świetny ocet jabłkowy - baza sosu do wszystkich sałatek, które robię.
Składniki:
3/4 słoika obierek od jabłek (nie powinny być nigdzie nadpsute)
woda z cukrem w stosunku 1 szklanka wody - 1 łyżka cukru
gaza
Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika W kuchni na obcasach (@wkuchninaobcasach)
Obierki jabłek wrzucamy do słoika, rozpuszczamy cukier w wodzie i zalewamy roztworem obierki (powinny być pod wodą). Zakrywamy gazą i trzymamy w ciemnym miejscu przez około 2 tygodnie codziennie mieszając. Przefiltrowujemy przez gazę do słoiczka i trzymamy w lodówce.
wtorek, 11 sierpnia 2015
Szarlotka z lodami na ciepło
Lubicie jabłeczniki? Ten jest dość łatwy i szybki w przygotowaniu. W dodatku bez jajek. Jest naprawdę bardzo smaczny.
Składniki:
szklanka mąki
szklanka cukru
szklanka kaszy manny
150 g masła (zmrożone)
2 kg jabłek tartych
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Przygotowanie:
Smarujemy blachę tłuszczem. Wszystkie sypkie produkty mieszamy ze sobą. Jedną szklankę tej mieszanki wysypujemy na dno. Na to układamy połowę jabłek. Znów kolejną szklankę sypkich produktów, jabłka, sypkie i wiórki (starte, zmrożone) masła. Pieczemy godzinę w 180 stopniach.
Podajemy z lodami na ciepło.
Smacznego!
Składniki:
szklanka mąki
szklanka cukru
szklanka kaszy manny
150 g masła (zmrożone)
2 kg jabłek tartych
2 łyżeczki proszku do pieczenia
Przygotowanie:
Smarujemy blachę tłuszczem. Wszystkie sypkie produkty mieszamy ze sobą. Jedną szklankę tej mieszanki wysypujemy na dno. Na to układamy połowę jabłek. Znów kolejną szklankę sypkich produktów, jabłka, sypkie i wiórki (starte, zmrożone) masła. Pieczemy godzinę w 180 stopniach.
Podajemy z lodami na ciepło.
Smacznego!
sobota, 8 sierpnia 2015
Dżem jabłkowy
Poza truskawkowym mój ulubiony. Dostałam worek spadów, także prócz kompotu (który już nagotowałam) mogę zaproponować dżem. Dużo nie wyszło, bo to tylko jedna reklamówka, ale zawsze kilka niedzielnych śniadań więcej (niedziela-czas naleśników).
ok 2-3 kg jabłek
szklanka cukru
szklanka wody
łyżeczka cynamonu
Jabłka obieramy, kroimy na małe cząstki i wkładamy do garnka. Wlewamy wodę. Gotujemy przez jakiś czas, dodajemy cukier i zostawiamy na małym ogniu około godziny. Dodajemy cynamon i przekładamy gorący dżem do słoików. Mocno zakręcamy i układamy do góry dnem.
ok 2-3 kg jabłek
szklanka cukru
szklanka wody
łyżeczka cynamonu
Jabłka obieramy, kroimy na małe cząstki i wkładamy do garnka. Wlewamy wodę. Gotujemy przez jakiś czas, dodajemy cukier i zostawiamy na małym ogniu około godziny. Dodajemy cynamon i przekładamy gorący dżem do słoików. Mocno zakręcamy i układamy do góry dnem.
Subskrybuj:
Posty (Atom)



